Co je QR platba?

QR platby jednoduše

Dnes je QR platba ten nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak bez rizika chyb a bez ručního přepisování dat, zpracovat příkaz k úhradě. Setkáte se s ním na fakturách, vyúčtováních, ale i při placení služeb nebo v restauracích. K platbě vám stačí chytrý telefon s mobilní bankovní aplikací.

Jak to funguje?

Platba proběhne v 5 snadných krocích:

1. Vyhledáte úřad nebo organizaci, kde potřebujete vybraný poplatek uhradit
2. Zadáte své údaje
3. Aplikace vám zobrazí QR kódy pro vaše poplatky
4. Spustíte svou mobilní bankovní aplikaci
5. Načtete QR kód a platbu potvrdíte

Je to bezpečné?

Aplikace nezobrazuje žádné osobní údaje, které byste sami nezadali a žádné údaje neukládá. Zobrazené platební údaje jsou personifikované pouze přes variabilní symbol. QR kód tedy obsahuje variabilní symbol plátce, číslo bankovního účtu konkrétního úřadu nebo organizace, který je navázaný na daný poplatek a částku obvykle za jednu osobu a celé poplatkové období.

Platba QR kódem v mobilní aplikaci

Česká spořitelna
www.csas.cz
VRÁTIT SE

S Georgem můžete platit jednoduše pomocí QR kódu. Na přehledové kartě účtu klikněte na “Nová platba”. Zobrazí se vám platební formulář. V jeho pravém horním rohu klikněte na “Platba QR kódem”. Otevře se vám nové okno a zapne se webová kamera. QR kód namiřte na kameru počítače, George si ho naskenuje a předvyplní všechny údaje. Poté stačí platbu jen jednoduše potvrdit.

Bližší info zde
A také zde