Co je QR platba?

QR platby jednoduše

Dnes je QR platba ten nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak bez rizika chyb a bez ručního přepisování dat, zpracovat příkaz k úhradě. Setkáte se s ním na fakturách, vyúčtováních, ale i při placení služeb nebo v restauracích. K platbě vám stačí chytrý telefon s mobilní bankovní aplikací.

Jak to funguje?

Platba proběhne v 5 snadných krocích:

1. Vyhledáte úřad nebo organizaci, kde potřebujete vybraný poplatek uhradit
2. Zadáte své údaje
3. Aplikace vám zobrazí QR kódy pro vaše poplatky
4. Spustíte svou mobilní bankovní aplikaci
5. Načtete QR kód a platbu potvrdíte

Je to bezpečné?

Aplikace nezobrazuje žádné osobní údaje, které byste sami nezadali a žádné údaje neukládá. Zobrazené platební údaje jsou personifikované pouze přes variabilní symbol. QR kód tedy obsahuje variabilní symbol plátce, číslo bankovního účtu konkrétního úřadu nebo organizace, který je navázaný na daný poplatek a částku obvykle za jednu osobu a celé poplatkové období.

Platba QR kódem v mobilní aplikaci

Moneta Money Bank
www.moneta.cz
VRÁTIT SE

Naše aplikace Smart Banka umí samozřejmě načítat kód namířením mobilu, ale zadáte ji i pouhým „sdílením“ přímo v mobilu. Fakturu, objednávku či žádost o platbu od kamaráda s QR kódem stačí v mobilu buď otevřít a zvolit „Otevřít přílohu v...“ či „Otevřít v aplikaci...“ a vybrat Smart Banku, nebo "Odeslat soubor" či "Sdílet soubor" a opět zvolit Smart Banku. Faktura, objednávka či obrázek QR kódu se promění v přehledný platební příkaz, který pak už stačí pouze potvrdit obvyklým způsobem

Bližší info zde