Co je QR platba?

QR platby jednoduše

Dnes je QR platba ten nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak bez rizika chyb a bez ručního přepisování dat, zpracovat příkaz k úhradě. Setkáte se s ním na fakturách, vyúčtováních, ale i při placení služeb nebo v restauracích. K platbě vám stačí chytrý telefon s mobilní bankovní aplikací.

Jak to funguje?

Platba proběhne v 5 snadných krocích:

1. Vyhledáte úřad nebo organizaci, kde potřebujete vybraný poplatek uhradit
2. Zadáte své údaje
3. Aplikace vám zobrazí QR kódy pro vaše poplatky
4. Spustíte svou mobilní bankovní aplikaci
5. Načtete QR kód a platbu potvrdíte

Je to bezpečné?

Aplikace nezobrazuje žádné osobní údaje, které byste sami nezadali a žádné údaje neukládá. Zobrazené platební údaje jsou personifikované pouze přes variabilní symbol. QR kód tedy obsahuje variabilní symbol plátce, číslo bankovního účtu konkrétního úřadu nebo organizace, který je navázaný na daný poplatek a částku obvykle za jednu osobu a celé poplatkové období.

Platba QR kódem v mobilní aplikaci

Raiffeisenbank
www.rb.cz
VRÁTIT SE

Přišla vám papírová faktura, která obsahuje QR kód? Není potřeba přepisovat platební údaje. Stačí QR kód naskenovat a platební příkaz se automaticky vyplní. Platbu pak jen potvrdíte. Pokud jste na svůj e-mail obdrželi fakturu ve formátu PDF, která obsahuje QR kód, nemusíte ji tisknout nebo údaje přepisovat. Stačí ji nasdílet do Mobilního bankovnictví. Vaše aplikace automaticky načte QR kód ze souboru a vyplní platební příkaz.

Bližší info zde
A také zde